Yazar Olmak İçin Ne Yapmalıyım ? – Güncellendi

Merhaba, novelturkiye.com üzerinden öykülerini yayınlamak isteyen yazar arkadaşlarımızı ilgilendiren bir başlıkla karşınızdayım.

Sitemiz, yazdığı eserleri yayınlamak isteyen tüm yazar ve yazar adaylarına açık bir sistemdir. Tür kısıtlaması olmadan, Türkçe yazılmış eserleri okuyucuyla buluşturmaktan mutluluk duyacağız.

Sizin de, yazdıklarınızı okuyucunun beğenisine sunmak ve benim gibi yazan insanlarla etkileşime girip yapıcı eleştiriler almak gibi bir amacınız varsa, bize ulaşabilirsiniz.

Sitemiz de iki şekilde hikayelerinizi yayınlamanız mümkün .

1 – Bağımsız Yazar

Bu kategorideki yazarlar ve serileri, eserlerini daha fazla sayıda okuyucuya ulaştırmak için paylaşım yapan kişilerdir. Serinin 20+ bölümü geçmiş ve yazarının eseri novelturkiye.com üzerinde de yayınlamak istemesi yeterlidir.

Başka mecralarda yayınladığınız serileri sitemiz üzerinden de okurla buluşturmak isterseniz engintandogan@hotmail.com veya https://discord.gg/Z9HWptW discord adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

2 – Desteklediğimiz Yazarlar

Bu kategorideki seriler, sistemden redaksiyon ve editoryel destek almakla beraber, discord sunucumuzdaki daha nitelikli dokümanlara ulaşabileceklerdir.

Tabii ki kalite ve devamlılığı sağlamak adına bu kategorideki eserlerde birkaç ufak koşulumuz olacak

Novelturkiye olarak birincil önceliğimiz, sitemiz üzerinden yayınlanacak novellerin devamlılık konusunda sıkıntı yaşamayacağına emin olmaktır.

Novelturkiye.com Ne Vaat Ediyor başlığında belirttiğim nedenlerden dolayı beraber yürümeye karar vereceğimiz yazar dostlarımızdan bazı isteklerimiz olacak.

Öncelik Hakkı

  • Novellerin başka mecralarda yayınlanmamış özgün eserler olması veya devam eden bir serinin yeni bölümlerin ilk önce novelturkiye.com adresinde yayınlanmasının kabul edilmesi.

Bu konu, özellikle benim gibi yazdığı noveller daha önce birden fazla mecrada yayınlanmış olan kişileri yakından ilgilendiriyor.

Yaklaşık 1,5 senedir devam ettiğim Altı Medeniyetin Dünyası ve bir seneyi deviren Cehennem Online novellerinin yeni bölümleri, novelturkiye.com üzerinden yayınlandıktan bir hafta sonra diğer mecralarda yayınlanıyor.

Aynı şekilde yeni serim olan Mirasçı’ da, sitemiz üzerindeki bir haftasını tamamladıktan sonra diğer sitelerde yerini alıyor.

Yedekli Çalışma Prensibi

  • Başlangıç olarak, 700 – 1000 kelimelik bölümler halinde en az 20 bölüm teslim edebilmek.

Sitemizde yayınlanmaya başlayacak noveller, okuyucuya merhaba demek adına 10 bölümlük küçük bir toplu etkinliğiyle paylaşıma açılıyorlar.

Sisteme teslim ettiğiniz bölümlerin yarısından fazlası, serinin ilk yayın haftasında tükeniyor. Kalan iki elin parmaklarından az bölümü, yaşanabilecek herhangi bir aksaklık anında okuyucularımıza gerekli açıklamayı yapacak zamanı kazanmak adına kullanmak istiyoruz.

Yazar Kararlılığı

  • Haftalık üç bölüm düzeninde güncellemeler yapabilecek kararlılıkta olmak.

Sona yazmama rağmen, en temel isteğimiz aslında bu maddedir.

Hareket planımızda olan etkinlikler ve yarışmalar sonucu haftalık bölüm sayılarının artacağını göze alırsak, üç bölüm güncel hazırlamak gerçekten sadece kolları sıvamak anlamına gelmektedir.

Okurlara karşı sorumluluk sahibi olmanın en basit ölçüsü olan bu kriteri, bizde kullanmak istiyoruz.

Eğer bu koşullar sizi yazma konusunda daha da hırslandırıyorsa, başvurularınızı engintandogan@hotmail.com adresinden yapabilirsiniz.

Sanseiu